روانشناسی سلامتروانشناسی ورزشیمعرفی کتاب

آینده دوپینگ

چگونه ممکن است آینده بازیهای المپیک تحت تاثیر مسائل ژنتیکی قرار گیرد.

آینده دوپینگ

مهارت های روانی | گاهی اوقات زندگی پیرو هنر است. در سال 1979، فیلم دختر طلایی (به کارگردانی جوزف سارجنت ) نشان داد که چگونه ممکن است آینده بازیهای المپیک تحت تاثیر مسائل ژنتیکی قرار گیرد.

ارتباط هنر با تصور آینده المپیک، در بازی های المپیک 2004 به حقیقت پیوست، هنگامی که پرده برداری از DNAاز ویژگی های مراسم افتتاحیه بود. در حالی که پیش بینی آنچه که ورزشکاران در آینده و در استفاده از روش های دوپینگ انجام خواهند داد، غیر ممکن است، در حال حاضر این نگرانی وجود دارد که موج بعدی در زمینه ی ارتقای عملکرد ورزشکاران مربوط به دستکاری های ژنتیکی باشد.

سایت و کانال مهارتهای روانی: آینده دوپینگ

متخصصان ژنتیک موشی را با نام شوارتزنگر در دانشگاه پنسیلوانیا و همچنین موشی دیگر را در کالیفرنیا و در انجمن سالک (که با عنوان لارنس بعد از لانس آرمسترانگ شناخته شده است) خلق کرده اند.

تیم مشترک دانشمندان آمریکا و کره جنوبی موشی را بوجود آورده اند که دو برابر حالت عادی سرعت دارد. در این باره پاریسوتو نوشته است: فقط ورزشکاران نیستند که تغییر خواهند کرد. ورزشکاران بزرگتر، قوی تر، سریع تر و بلندتر منجر به تغییر زیر ساختار های ورزشی، تجهیزات ورزشی و قوانین و سیاست های ورزشی خواهند شد.

چیزی که ما در حال حاضر باید به آن توجه کنیم، دوهای نیمه استقامت و استقامت هستند که ممکن است یک روز بسیار سریع شوند و دیگر نمی توان نام دوهای نیمه استقامت و استقامت را بر آنها نهاد.

سایت و کانال مهارتهای روانی: آینده دوپینگ

ورزش های توانی و میدانی به تجهیزات اصلاح شده با نیزه ها و دیسک های سنگین تر یا ساخت ورزشگاههای بزرگتر نیاز خواهند داشت، بنابراین ابزارهای پرتاب اجازه به پایان این رقابت ها نمی دهند.

ورزشگاهها، زمین های ورزشی و میادین مسابقه بزرگتر، اهداف کوچکتر، تورها و حلقه های بلندتر خواهند شد. همچنین، برای قضاوت مسابقات به داوران بیشتری نیاز هست، در غیر این صورت داوران نیز باید در کنار ورزشکاران از مواد غیر مجاز استفاده کنند.

ریپوکسیژن یک ژن درمانی است که هنوز تولید تجاری نشده است، اما ظاهرا ً در حال حاضر برای دستیابی به برتری ناعادلانه در ورزش مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش های جدید افزایش عملکرد هنوز برای انسان ها ایمن نیستند (با این حال ورزش کاران علاقه مند به استفاده از آنها هستند) و چالش هایی را برای وادا که در حال حاضر بودجه تحقیقات را برای توسعه تست های ضد دوپینگ افزایش داده است، بوجود آورده است.

منبع: کتاب آشنایی با ابعاد جنبش المپیک؛ دکتر عیدی، دکتر برومند، دکتر عسگری

مهارت‌های روانی | mentalskills

«مهارت‌های روانی» پایگاهی جامع و صمیمی برای رشد و توسعه فردی و اجتماعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا