روانشناسی اجتماعیمهارت های زندگیمهارت‌های روانی

نقدی بر عضویت مردم ایران به بازی همستر

درصد پراکنندگی استانها در بازی همستر

سکه و طلا؛ ارز و دلار کم بود. یا اشکهای مالباخته های بورس.

موسسات بانکی؛ لیزینگ ها؛ ارزهای دیجیتال؛ مشکلات بازاریابی های شبکه ای؛

نوشته های مشابه

عدم نقد کردن صرافی های داخلی و خارجی برای ایرانیان و حالا داستان جدید!

این چند روز کسانی برای همه ما جویین د تلگرام شدند که نمی دونستیم اصلا گوشی هوشمند دارند؛

یا برخی حتی وقت یا شرایط سنی این کارا رو! برخی دیگر که معتقد بودند چون فیلتر هست و تابع قوانین جمهوری اسلامی هستند از پلتفرم های داخلی استفاده می کنند و بقیه را کافر می‌دیدند! و به سرورهای تلگرام شکاک که در حال سرقت اطلاعات ارزشمندشان است.

کسانی را هم می شناسم که اصلا مشکل مالی ندارند اما خب …. نشسته زیر کولر و از هر راهی درآمدی بیاد استقبال می‌کنند حتی ریسکی؛ مشکل دار؛ مشکوک؛ ربات گونه و….

برخی دیگر که همیشه چ….ناله کنان از نداری یا ابراز تأسف از سرمایه های قبلی که به فنا دادند یه عده هم که همیشه منکر و مخالف اما جویین د تلگرام 😏😳

افراد تنبلی که پیامک‌های مناسبتی را با همان فرستنده فوروارد می کنند حالا روزی چند ساعت میخوان سکه و طلا استخراج کنند!

به قول شریعتی:

(میخواهم بگویم … فقر همه جا سر میکشد … فقر، گرسنگی نیست، عریانی هم نیست … فقر، چیزی را ” نداشتن ” است، ولی، آن چیز پول نیست … طلا و غذا نیست … فقر، همان گرد و خاکی است که بر کتابهای فروش نرفته یک کتابفروشی می نشیند … فقر ، تیغه های برنده ماشین بازیافت است،‌ که روزنامه های برگشتی را خرد میکند … فقر، کتیبه سه هزار ساله ای است که روی آن یادگاری نوشته اند … فقر، پوست موزی است که از پنجره یک اتومبیل به خیابان انداخته میشود … فقر، همه جا سر میکشد … فقر، شب را “بی غذا” سر کردن نیست … فقر، روز را “بی اندیشه” سر کردن است) .

سایت و کانال مهارتهای روانی: همستر و امید واهی

آمار منتشر شده در عکس بالا تاسف برانگیز است. همان ها که رسانه های داخلی یه مدل بهشون خوراک فکری می‌دهند و رسانه های خارجی یه مدل! بدون هیچ قدرت تمیز و تحلیلی درست و منطقی.

حالا ما تو کانال مهارتهای روانی هی پست انگیزشی و علمی و کاربردی بزاریم و …. 😁 حافظه جمعی ما در همه حوزه های سیاسی اقتصادی فرهنگی اجتماعی ورزشی و…. همچنان ضعیف است و به ناچار محکومیم به تکرار ملتی که وقتی برای توسعه فردی نمی‌گذارند یا قدمی برای آموزش و یادگیری؛ برای کارهای خیر یا محیط زیست! با فرهنگ و تاریخشان بیگانه ولی برای بطالت بیست و چهار ساعت پای کار😔 پلتفرم اینستاگرام در تولید محتواهای وایرال شده گواه این مدعاست. اما یادمان باشد هر بار سیلی روزگار سخت تر و دردناکتر است!

یادداشت: مجید کرامتی ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

:

مهارت‌های روانی | mentalskills

«مهارت‌های روانی» پایگاهی جامع و صمیمی برای رشد و توسعه فردی و اجتماعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا