روانشناسی اجتماعیروانشناسی شخصیتمعرفی کتاب

تأثیر همنشینی و مجاورت

تأثیر همنشینی و مجاورتمهارت های روانی |  آیا تا به حال به اجبار به دستشویی یا حمام عمومی رفته اید که بوی بد بدهد بطوری که حالت خفه شدن به شما دست بدهد؟

دقت کرده اید که بعد از ۵ دقیقه، دیگر به آن شدت بوی بد را احساس نمی کنید؟! و اگر تصادفا یک ساعت آنجا گیر بیفتید ممکن است بگویید: انگار اصلا بوی بدی نمی آید؟


قانونی در این جا داریم که صادق است: ما به محیطمان عادت می کنیم. اگر با آدم های بدبخت [بخوانیم؛ ناامید] نشست و برخواست کنید، کم کم به بدبختی عادت می کنید و فکر می کنید که این طبیعی است! اگر با آدم های غرغرو همنشین باشید عیب جو و غرغرو می شوید و آن را طبیعی می دانید.

نوشته های مشابه

کانال و سایت مهارتهای روانی: تاثیر همنشینی و رفاقت

اگر دوست شما دروغ بگوید، در ابتدا از دستش ناراحت می شوید ولی در نهایت شما هم عادت می کنید به دیگران دروغ بگویید. و اگر مدت طولانی با چنین دوستانی باشید، به خودتان هم دروغ خواهید گفت. [و از سوی دیگر] اگر با آدم های خوشحال و پر انگیزه دمخور شوید شما هم خوشحال و پرانگیزه می شوید و این امر برایتان کاملاً طبیعی است.

تصمیم بگیرید به مجموعه افراد مثبت ملحق شوید وگرنه افراد منفی شما را پایین می کشند و اصلاً متوجه چنین اتفاقی هم نمی شوید.” اندرو متیوس به نقل از کتاب یک روز را ۳۶۵ بار تکرار نکنیم

http://badrloo.blogfa.com/
رضا بدرلو

مهارت‌های روانی | mentalskills

«مهارت‌های روانی» پایگاهی جامع و صمیمی برای رشد و توسعه فردی و اجتماعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا